3. Spočítej si náklady

26. října 2011 v 16:26 |  Zamyšlení

Spočítej si náklady

Lukáš 14,25-33

,,Což si (stavitel) napřed nesedne a nespočítá náklad...?" (v.28)

Když Ježíš chodil po této zemi, neustále s lidmi mluvil o tom, co to znamená být učedníkem. Nesnažil se hrát lidem na city a strhnout je tak k sobě, naopak dával vždy jasně najevo, co to obnáší být následnovníkem Božího Syna. Neříká: ,,Následuj mě a nikdy nepoznáš zklamání a potíže." ani ,,pojď za mnou, a už nebudeš mít žádné problémy." Nijak svou nabídku nepřikrášluje, a to je také důvod, proč používá přirovnání ke staviteli věže, který si nejprve sedne a spočítá náklady.

Ježíš chce naši lásku
Už sisi někdy spočítal náklady na učednictví u Ježíše? Pojďme se na jeho nabídku podívat společně. Chce naši lásku - silný cit vyjadřující vděčnost, který mu právem náleží za to, že na Golgotě zemřel za naše hříchy. Chce naši oddanost - hlubokou úctu a ochotu podřídit se všem jeho požadavkům. Chce náš život - všechnu energii, kterou máme, a všechny schopnosti, kterými disponujeme.

,,Krev, pot, námaha a slzy"
Proč má takové požadavky? protože stejně jako oneň stavitel věže i Ježíš chce budovat, a to království. Není to království ze dřeva a kamení, ale království lásky, a buduje ho v srdcích svých lidí. Aby ho mohl vybudovat, potřebuje muže a ženy, mladé i staré, kteří se mu poddají, a to úplně, svobodně a bez podmínek. Když během druhé světové války Winston Churchill promluvil v britském Parlamentu k národu, sliboval jen ,,krev, pot, námahu a slzy". V boji musí každý vědět, co se od něj očekává. Jsi tedy i ty ochoten dát Bohu svou lásku, svou oddanost a celý svůj život - a to třeba dnes?

Modlitba: Pane ježíši, můj život je ti k dispozici. Použij ho, jak uznáš za vhodné. Chci být tvýcm opravdovým učedníkem, dnes i každý další den svého života. modlím se ve tvém jménu. Amen

Čti také:
Matouš 19,16-30 , Galatským 5,24 , 1.Timoteovi 6,17-19
1. Proč byl onen mladík smutný?
2. Co slíbil Ježíš učedníkům?

z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.