2.Zápis do učednické školy

25. října 2011 v 20:09 |  Zamyšlení

Kdo je učedník?

Jan 8,28-36

,,Ježíš (jim) řekl...: Zůstanete-li v mém slovu, jste opravdu mými učedníky." (v.31)

Ve všech evangeliích najdeme popis vztahu Ježíše a jeho následovníků nejčastěji jediné slovo - učedník. Toto slovo znamená ,,vyučený" nebo také ,,učeň". Učedníci jsou lidé, kteří se drží v blízkosti nějakého slavného učitele a jsou jim vyučováni ke zvláštnímu poslání nebo úkolu. Když tito žáci (učedníci) svého učitele sledují, milují, učí se od něj a napodobují ho, brzy se mu začnou v mnoha věcech podobat. Začnou mluvit stejným způsobem, chovat se stejným způsobem a také myslet stejným způsobem.

Ježíšova učednícká škola
Je skvělé, že během našeho čtení můžeme sedět u nohou největšího učitele všeh dob - našeho Pána Ježíše Krista, a že se od něj můžeme naučit tolik, abychom se mu stále více podobali v každé oblasti našeho života. Přistupme proto k našemu Pánu tímto způsobem a vstupme do jeho Učednické školy, kde se budeme vzdělávat podle jeho Slova.

Základní učebnice
Zvu vás tedy dnes do Učednické školy. Ředitelem je sám Pán Ježíš Kristus, a používá se jediná učebnice - Bible. Čím více času u ní strávíš, tím rychleji budeš růst v křesťanství a tím více se Ježíši budeš podobat. Nikdo nemůže být pravým Ježíšovým učedníkem, pokud pravidelně nevěnuje čas jeho Slovu. Jedině ti křesťané, kteří pravidelně tráví čas s Bohem u jeho Slova, rostou ve víře a naplňují Boží záměr pro jejich život. Rozhodni se dopředu, že di každý den přečteš kousek Božího Slova. Samozřejmě je možné, že se ti to někdy nepodaří, protože přijdou nečekené situace nebo nesnáze, ale pokud to bude v tvých silách, snaž se mít previdelně každodenní chvilky s Bohem u jeho Slova.

Modlitba: Nebeský otče, rozumím tomu, že abch mohl být stále podobnější tvému Synu, Pánu Ježíši Kristu, musím trávit co nejvíce času čtením tvého Slova. Prosím tě, každý den mi s tím pomáhej. Amen

Čti také:
2.Timoteovi 2,1-15 , Jan 8,12 , Matouš 16,24
1. Jak se mohu dozvědět více o Boží pravdě?
2. Podle čeho se pozná učedník?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.