1. Boží záměr

24. října 2011 v 16:56 |  Zamyšlení
Pokud si nestíháte udělat každý den chvilku s Bohem můžete číst právě tato zamyšlení, které jsou s knížečky ,,Denně s Ježíšem". :-) Tato knížečka je určena hlavně pro nové křesťany, pro jejich první kroky na cestě křesťanské víry, ale myslím, že i nám možná už zkušenějším to může hodně dát. Kromě příběhů na stránkách, které jsou vždy na celý týden se budu snažit dávat na stránky i tato zamyšlení na každý den, nebo podle toho, jak to budu stíhat (víte jaké to někdy je, když se toho nahrne moc). Doufám tedy, že se vám to bude líbit a že si to aspoň občas přečete a zamyslíte se nad tím...vyhledáte si uvedené veršíky ve své Bibli, a že vám to pomůže budovat lepší vztah s Bohem. Emi :-)


Boží záměr

Římanům 8,28-39

Knihu začneme pohledem na nejdůležitější Boží záměr pro náš křesťanský život. Podíváme se na různé způsoby, jak svůj křesťanský život rozvíjet, abychom se stali takovými, jaké nás Bůh chce mít. Hlavní Boží záměr pro každého křesťana najdeme hned v úvodním verši. Přečti si ho a nech ho proniknout hluboko do svého nitra. Přemýšlej o něm. Ještě dříve, než ses tady na zemi vůbec objevil, Bůh už o tobě všechno věděl. A navíc se rozhodl, že to nejlepší, co pro tvůj život může udělat, je proměnit tě do podoby svého Syna, Pána Ježíše Krista. Jakmile ses stal křesťanem, tento záměr se začal den po dni naplňovat.


V problémech
Římanům 8,28: ,,Víme, že všecko napomáha k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povolání podle jeho rozhodnutí." Tady vidíme jeden ze způsobů, jak tě Bůh přetváří do podoby Ježíše. Využívá k tomu všechno, co se s tebou děje - těžkosti, problémy a podobné věci - a tím posiluje tvůj charakter, abys byl stále podobnější jeho Synu. Bůh používá těžkosti, problémy a trápení (ale i radosti a úspěchy), zkrátka všecko, aby tě přetvořil do Kristovy podoby.
,,(ty), kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí...,ty také předem určil, aby přijali podobu jeho Syna..." (v. 28-29)

Jako Ježíš
Bůh chce, abychom ty i já byli jako Ježíš. Přemýšlej nad tím. Božím hlavním záměrem není mít z nás misionáře, kazatele, služebníky, lékaře nebo učitele. Bůh chce, abychom byli jako jeho Syn. Ve srovnání s tímto zámerem je všechno ostatní až druhořadé. Jakmile si tento smysl svého života uvědomíme, měli bychom ho vzít velmi vážně. Takže si položíme otázku: Jsem ochoten podřídit svůj život tomu, abych byl jako Ježíš? Jsem připravený na to, že s Boží pomocí a posilou budu žít tak, jak on ode mě očekává? A jak mu můžu být podobnější?

Modlitba: Milý Pane Ježíši, pomoz mi, abych se ti podobal stále víc. Pomoz mi více pochopit tvoji lásku a tvoji moc pro každý den. Pomoz překonávat všechno, co mi brání být víc jako ty. Modlím se za to ve tvém jménu. Amen.

Čti také:
Žalm 23,1-6 , Jan 3,16 , 2.Petrova 1,3-4
1. Jak můžeme být podobnější Ježíši?
2. Jakým způsobem nás Bůh vede?

z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.