Zamyšlení - Standa :-)

17. září 2011 v 15:15 |  Zamyšlení dorostenců
Zamyšlení na dorostové biblické 21.8. 2011

Mým úkolem bylo říct něco o tom co mě zaujalo, nebo oslovilo na našem pobytu na chatě Kyčera před dvěma týdny..
Nejvíc mě asi zaujal výklad od Bratra Pavla Kaczmarczyka.Mluvil mimo jiné i o lenosti.
Podle mého názoru je to asi problém každého z nás. Já s tím bojuji každý den. Víte, jak to je. Člověk přijde ze školy, převlíkne se, dá si svačinu, sedne na postel vedle aktovky a řekne si jsem unavený po celém dni, dám si na 5 minut šlofíka a z pěti minut je náhle půlhodina. Bratr Pavel nám na pobytu přečetl pár veršů:

Přísloví 6. kapitola od 6.do 11.verše: "Jdi k mravenci lenochu, dívej se, jak žije, ať zmoudříš.Ač nemá žádného vůdce, dozorce či vládce, opatřuje si v létě pokrm, o žních sklízí svou potravu. Jak dlouho lenochu budeš ležet? Kdy se probudíš ze svého spánku? Trochu si pospíš trochu zdřímneš, trochu složíš ruce v klín a poležíš si a tvá chudoba přijde jak pobuda a tvá nouze jako ozbrojenec."

Dyť ty verše, pán bůh mluví přímo ke mě. Chvilku pospíš trochu zdřímneš (pauza) tvá chudoba přijde jak pobuda a tvá nouze jako ozbrojenec. Ale to jak je lenost nebezpečná jsem si uvědomil až po tom jak Bratr Kaczmarczyk přečetl toto:
Druhá Samuelova 11. kapitola od 1 verše:" Na přelomu roku, v době kdy králové táhnou do boje, poslal David Joaba a sním své služebníky i celý Izrael, aby hubili Amónovce a obléhali Rabu. David však zůstal v Jeruzalémě. Jednou k večeru vstal David z lože a procházel se po střeše královského domu. tu spatřil ze střechy ženu, která se právě omývala."
No a tady už nám to začíná. David zhřeší s Batšebou a zabije Urijáše. Kdyby jel do bitvy, kdyby nebyl líný, tak by Batšebu nikdy neviděl a z hloupé lenivosti je vražda. A mnohem víc protože za Davidem pošle Hospodin Nátana ten mu řekne:
Druhá Samuelova 12. kapitola od 10 verše:" Nyní se nikdy nevyhne meč tvému domu, protože jsi mnou pohrdl a vzal jsi Chetejci Urijášovi ženu, aby ti byla manželkou.Toto praví Hospodin: Hle, já způsobím, aby proti tobě povstalo zlo z tvého domu. Před tvýma očima vezmu tvé ženy a dám je tomu, kdo je tvým blízký; ten bude s tvými ženami spát za bílého dne."
Ještě jedna věc mě zaujala ve výkladu od Bratra Káji.
Jób 1. kapitola od 8. do 12 verše: Hospodin se satana zeptal: "Zdalipak sis všiml mého služebníka Jóba? Nemá na zemi rovného. Je to muž bezůhonný a přímý, bojí se Boha a vysříhá se zlého." Satan však Hospodinu odpověděl: "Cožpak se Jób bojí Boha bezdůvodně? Vždyť jsi ho ze všech stran ohradil, rovněž dům a všechno, co má. Dílu jeho rukou žehnáš a jeho stáda se na zemi rozmohla. Ale jen vztáhni ruku a zasáhni všechno co má, hned ti bude do očí zlořečit." Hospodin na to satanovi odvětil: "Nuže měj si moc nade vším, co mu patří, pouze aněho ruku nevztahuj." A satan od Hospodina odešel
Z tohoto rozhovoru je jasné, kdo je ten hlavní, kdo určuje podmínky, je to Bůh ne satan a to je moc důležité ,že satan je oproti Pánu bohu jen břídil.

Nakonec bych vás chtěl povzbudit těmito verši: Vtom se ukázala Boží láska: ne že my jsme si zamilovali Boha, ale že on si zamiloval nás a poslal svého syna jako oběť smíření za naše hříchy. Milovaní, jestliže Bůh nás tak miloval, i my se máme navzájem milovat. Boha nikdy nikdo neviděl, ale jestliže se milujeme navzájem, Bůh v nás zůstává a jeho láska v nás dosáhla svého cíle. 1.list Janův 4.kapitola od 10 do 12 verše.
 


Komentáře

1 Michal Michal | 17. září 2011 v 21:12 | Reagovat

lidi.. ten obrázek nemá chybu :D a super zamyšlení Stando, díky.

2 elegant evening dresses elegant evening dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:54 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.