Zamyšlení na tento týden (26.9. - 2.10)

26. září 2011 v 7:30 |  Zamyšlení

Bůh je milosrdný

Přečti si: Žalm 103,8-14 a 17-18

Zabij tu mouchu
,,Mamííí!" ječela Zuzanka a utíkala, co jí nohy stačily. ,,Michal" mně honí a ma v lahvi takovou ošklivou velkou masařku. Ať ji zabije, prosíííím!"
Za chvíli se objevil i Michal s velkou skleněnou zavařovácí lahvi a uvnitř byla velká moucha.,,Chudinka malá, teď je zavřená v lahvi a nikde žadné masíčko, na kterém by si pochutnala.Tak jí aspoň pustím na tebe, "pokračoval Michal a po očku sledoval nazlobenou Zuzku.
,,Nechej Zuzku na pokoji," zasahla maminka," a tu mouchu pusť venku."
,, Tak ji zabij, ne ? "ozvala se Zuzka.
Snad bys měla trochu slitování nad ubohou mouchou. Pravda, pěkně mně otravovala, když jsem si chtěl číst, ale kvůli tomu ji nemusím zabíjet. Pustím ji někde na louce, dál od domu."
Zuzka viděla jak brácha nasedá na kolo a jede i s mouchou pryč.
,,Ten toho nadělá kvůli hloupý mouše,"pomyslela si.
,,Michal vždycky težce snášel, když někdo zabil nějakého třeba i nejnepatrnějšího tvorečka,"řekla maminka, jakoby četla Zuzčiny myšlenky.
,, To je sice hezké, ale že by zas musel dělat takové okolky kvůli mouše, to mi přiipadá přehnané,"odpověděla Zuzka. ,,Mouchy jen otravujou a nezaslouží si nic jiného než zabít."
,,Možná máš v něčem pravdu. Ale jsem ráda, že Bůh takhle neuvažuje. My jsme totiž někdy jako ty mouchy. Jsme hříšníci a zasluhujeme smrt. Ale stejně jako Michal dal milost mouše, tak Bůh udělil milost i nám. Dal nam možnost začít žít nový život. Můžeme být rádi, že je Bůh tak milosrdný."A CO TY? Poznal jsi sám, co znamená Boží milosrdenství? Za své hříchy zasloužíš potrestání, ale Bůh tě má tak moc rád, že poslal svého Syna Ježíše Krista, aby vzal tvůj trest na sebe a zemřel na kříži.Lituj svých hříchu a přijmi to, co Ježíš pro tebe udělal. Přijmi Ho jako svého Spasitele. Pak budeš ,, osvobozen" z věčného trestu.Je na tobě se rozhodnout.


,,Vždyť Hospodin, váš Bůh, je milostivý a slitovný a svou tvář neodvrátí od vás, když se k němu navrátíte."
2 Paralipomenon 30,9
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.