Zamyšlení na tento týden (29.8 - 4.9.)

29. srpna 2011 v 11:44 |  Zamyšlení

Vnímej Boží slovo

Přečti si: 4. Mojžíšova 24,3-5


Nebýt jako robot
,,Hele tati," volal Adam. Kolem nohou mu jezdilo autíčko, které dostal k narozeninám. ,,Dělá přesně to, co chci." Pohnul páčkou na dálkovém ovladači a červená Formule vystřelila dopředu. Pak s páčkou hýbal kolem dokola a autíčko mu jezdilo kolem nohou.
,,To je chytrý autíčko," řekla Marcela. ,,Jezdí úplně samo."
,,To zase ne," odpověděl tatínek a vynášel na zahradu židličky. ,,Dělá co se mu řekne. V podstatě dostává příkazy od Adama prostřednictvím té krabičky, kterou drží v ruce. Nějaký signál říká ,,doprava" , jiný ,,doleva". Jakmile autíčkosignál příjme, udělá, co má přikázáno.
,,Je to něco jako robot, viď?" přidal se Adam. ,,Neco mu přikážu a on to udělá."
,,Přesně tak. Robot nemá v sobě život. Nemůže samostatně myslet. Je to stroj, který se řídí našimi příkazy," řekl tatínek. ,,Ale někdy se lidé chovají stejně jako roboti."
,,Cože?"
,,Někdy jako by se vytratil život z toho, co křesťané dělají. Chováme se někdy jako roboti, kteří byli naprogramováni na křesťanství. Automaticky chodíme v neděli do kostela a odříkáváme naučené verše nebo modlitby. Ale život a srdce v tom není."
Adam se na chvíli zarazil. ,,Třeba když bezmyšlenkovitě odříkáváme naučenou modlitbu před jídlem nebo před spaním?
,,To mám přesně na mysli. Prostě je důležité, abychom skutečně prožívali a vnímali, co říkáme. Aby při tom stálo i naše srdce. Jinak se z nás stanou jen takoví křesťanští roboti.


A CO TY? Opravdu myslíš na to, co v modlitbách říkáš? Nebo chodíš do sboru jen tak ze zvyku a při kázání tvé myšlenky utíkají kdovíkam? Když se učíš modlit, může ti pomoct naučit se nějaké modlitby nazpaměť. Ale vždycky mysli na to, co se v nich říká a třeba najdi i něco svého. I pravidelná návštěva sboru nabo kostela je důležitá. Smysl má ovšem tehdy, když pozorně posloucháš kázání i slova písní. Nebuď jen hluchým robotem.

,,A dám jim jedno srdce a vložím do jejich nitra nového ducha, odstraním z jejich těla kamenné a dám jim srdce z masa." Ezechiel 11,19
 


Komentáře

1 Eduard Nud Eduard Nud | 24. září 2011 v 17:51 | Reagovat

Jsem atheista. Nemodlím se. V Boha nevěřím, ale každý večer si s ním povídám. Jsem schizofrenik.

I přesto nebo právě proto se mi vaše stránky líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.