Zamyšlení na tento týden (11.7. - 17.7.)

11. července 2011 v 8:00 |  Zamyšlení

Zpívej Bohu

Přečti si: Žalm 98


Zazpívej písničku
Dvojčata Martinových měla domácí vězení. Tomáš za to, že lhal a Pavel za to, že zlobil v nedělní škole - nedával pozor a pošťuchoval sousedy. Když přišlo na zpívání, odmítal zpívat.
,,No co, tak když máme domácí vězení oba dva, můžeme si alespoň zahrát šachy," navrhl Tomáš.
Pavel se pořád mračil. ,,Ty seš v klidu, co? Ty aspoňvíš proč tady sedíš. Ty jsi něco proved, ale co já?
,,Ty taky ne? " řekl Tomáš
,,Já skoro nic neudělal," hájil se Pavel.
,,Udělal!"
,,Neudělal. Jen proto, že mě nebaví zpívat, tak trčím doma. Není to nespravedlivé? Ty jsi porušil jedno z přikázání Desatera - ,,Nebudeš lhát," ale co já?"
Maminka zaslechla dole v kuchyni hádku a vydala se na průzkum, aby zjistila, co se děje. A i ona přidala svůj biblický verš: ,,Pějte žalmy Hospodinu, jeho věrní." Děti se na ni překvapeně podívaly.
,,Ty Pavke moc dobře víš, že nesedíš doma jen kvůli tomu, že jsi nechtěl zpávat. Ale máš pravdu, že Tom porušil jedno přikázání Desatera. Jen ti nějak nedochází, že Bůh nám dal spoustu dalších nařízení, kterými bychom se měli v životě řídit. Často se v Božím slově - a v žalmech zejména - dočteme, že máme zpívat Hospodinu. Nemyslíš, že bychom si měli i toto vzít k srdci?"
,,Ale někteří lidé zpívaji pěkně falešně," namítal Pavel.
,,To je sice pravda, ale není to tvůj případ. A navíc, jiné verše říkají, že máme radostně hlučet. A to umíme všichni, nebo ne?"
Pavel nevěděl, co na to říct. V tu chvíli zaslechli pláč z pokojíčku nejmladšího brášky. ,,Půjdu Honzíka znovu uspat. Zazpívám mu ukolébavku."


A CO TY? Taky strašně nerad zpíváš? Máš pocit, že neumíš zpívat? I když se ti nedaří udržet melodii, můžeš pořád radostně Hospodinu hlučet. Nemusíš být sólový zpěvák, ale máš zpívat Hospodinu.

,,Zpívejte žalmy Hospodinu, jeho věrní." Žalm 30,5
 


Komentáře

1 Market Market | 11. července 2011 v 11:25 | Reagovat

:-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.