Zamyšlení - Verča B.

27. června 2011 v 13:20 |  Zamyšlení dorostenců
Dorost 10.6.2011

Sám neobstojíš

Text: Skutky 2,41-47
Ti, kteří přijali jeho slovo, byli pokřtění a přidalo se k nim toho dne na tři tisíce lidí. Vytrvale poslouchali učení apoštolů,byli spolu,lámali chléb a modlili se. Všech se zmocnila bázeň, neboť skrze apoštoly se stalo mnoho zázraků a znamení. Všichni, kteří uvěřili byli pospolu a měli všechno společné. Prodávali svůj majetek a rozdělovali všem podle toho, jak kdo potřeboval. Každého dne pobývali svorně v chrámu, po domech lámali chléb a dělili se o jídlo s radostí a s upřímným srdcem. Chválili Boha a byli všemu lidu milí. A Pán denně přidával k jejich společenství ty, které povolával ke spáse.

Měla jsme se zamyslet nad tématem Sám neobstojíš.. Umíte si představit , že by jste byli úplně sami? Cítili jste se někdy sami? Zeptala jsem se pár osob jestli už se někdy cítili sami… osm z deseti mi řeklo že už se cítili sami.. Dnešní téma je sám neobstojíš a když jste se někdy cítili sami tak s vámi byl Pán Bůh který je úplně úžasný a kdykoliv za nim můžeme přijít a svěřit mu naše trápení a modlit se k němu.


I když máme nejlepší přátele a kamarády tak i v nejtěžších chvílích astarostech, potížích nám nedokážou většinou pomoci maximálně nás jen povzbudí..ale na druhou stranu je to taky pomoc.. a v horším případě se k nám obrátí zády.. Ale je tady Bůh, který je pořád s námi takže nikdy nejsme sami, nikdy se k nám neobrátí zády…kdykoliv sním můžeme počítat..My máme dorost, věřící přátele.. to nás dost ovlivňuje a máme jistotu že nejsme sami.. Mnohdy jsou situace kdy máme strach,nejistotu….A jsou dvě skupiny lidí.. První skupina je ta která se v těchto situacích nebojí.. cítí že nejsou sami a mají u sebe Boha.. a druhá skupina lidí která se uzavře do sebe a snaží se problémy vyřešit sami a bez Boha.. Ta první skupina má jistotu.. ale ta druhá skupina lidí to po čase vzdá.. Protože SAMI NEOBSTOJÍ a jsou bez Boha a nebo si až pak uvědomí že tady vůbec Bůh je.

Tak vás chci povzbudit aby jste nebyli v té druhé skupině lidí, ale v té první která důvěřuje Bohu a spoléhá na něj a žije sním… Ještě jeden veršík na konec z Židům 13,6- Proto smíme říkat s důvěrou. Pán při mně stojí, nebudu se bát. Co mi může udělat člověk?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.