Zamyšlení na tento týden (27.6. - 3.7.)

27. června 2011 v 13:58 |  Zamyšlení

Střádej poklad v nebesích

Přečti si: Matouš 6,19-24

Ondřejův poklad
Ondra byl na svou sbírku známek velmi hrdý. Byl si skoro jistý, že jednou bude mít ohromnou cenu.
Zacházel s ní jako v bavlnce a nikdo jiný se jí nesměl ani dotknout. Jednou byl ale Ondra ve škole a k nim domů přišla na návštěvu sousedka s malým dítětem. Maminky si povídaly a chlapeček si zatím hrál s Ondřejovými hračkami v pokojíčku. ,,Podívej, mami, obrázky " vešel do obýváku s rozzařenýma očima - a dlaní plno Ondřejových známek. Podařilo se mu nějakým záhadným způsobem vylézt na stůl a z něj sáhnout po vystavených albech. Nejdříve ho zaujaly volně položené známky a potom vytrhl několik stránek z alba. Dost těžko se s tím už dalo něco dělat.
Když Ondra přišel domů, maminka mu řekla, co se stalo. Ondra vyrazil do pokojíčku a křičel: ,,Ten spratek, úplně mi sbírku zničil! Můžu to rovnou všechno vyhodit z okna!"
,,Tak se trochu ovládej a nebuď hrubý," řekla maminka. ,,Mne to taky mrzí, ale není pravda, že je všechno zničené. Některé stránky půjdou slepit, jiné stačí vyhladit. A něco je úplně v pořádku."
,,Jenže já už to teď nechci. Ta sbírka úplně ztratila na ceně!" odsekl Ondřej naštvaně.
,,Nemyslím, že máš pravdu." řekla maminka. ,,Ale to je teď vedlejší. Nemyslíš že ta tvoje sbírka je pro tebe až příliš důležitá? Měl by sis uvědomit, že je to pořád jen pozemský poklad a Bůh nám říká, že si máme schraňovat poklad v nebesích."
,,A teda co?" zeptal se Ondřej.
,,To znamená, že bychom se měli víc zajímat o věci, které jsou důležité pro Boha, než o věci na této zemi - jako je třeba tvoje sbírka. Máme číst Boží Slovo, pracovat pro Boha a získavat druhé lidi pro Krista, aby i oni mohli přijít do nebe.
,,Je to tedy špatný něco sbírat?" zeptal se Ondřej.
,,To ne. Ale špatné je, když se taková sbírka - nebo něco jiného - dostane na první místo, před lásku k Bohu a k lidem.


A CO TY? Taky tě tolik zaujaly tvoje pozemské poklady, že jsi úplně zapomněl na poklad v nebi? Začni hned teď s poznáváním Boha. Pracuj pro něj a střádej tak svůj poklad v nebi.

,,Neboť tam, kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce." Matouš 6,21

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.