Zamyšlení na tento týden (9.5. - 15.5.)

9. května 2011 v 16:20 |  Zamyšlení

Mluv pravdu

Přečti si: Přísloví 8,6-9


Katčin problém
Autobus si to hopsal po hrbolaté silnici a rozvážel děti ze školy domů. Katka seděla pohroužena do svých myšlenek. Musela se totiž rozhodnout. ,,Že vůbec nic neříkáš," vyzvídala kamarádka sedící vedle. Katka jen pokývla hlavou.
Doma hned běžela do svého pokojíčku, aby se převlékla. Otřevřela svůj diář a znovu si přečetla pozvánku od její kamarádky Jany, aby přijela k nim domů a zůstala u nich přes noc. Katce se tam hrozně chtělo jet, ale zároveň slíbila Markétě, že s ní půjde nakupovat do města.
Třeba bych mohla Markétě říct, že se necítím ve své kůži. Nebo řeknu, že chce maminka s něčím pomoct. Ale markéta bude hodně zklamaná. Proč jsem jen slíbila dvě věci najednou!
Za chvíli seběhla do kuchyně. ,,Mami, mám problém. Slíbila jsem Markétě, že s ní pojedu nakupovat a pomůžu jí vybrat něco na sebe, a dneska mě k nim domů pozvala Jana a mohla bych tam zůstat přes noc!"
,,Když už jsi měla něco sjednané s Markétou, proč jsi řekla Janě, že k ní půjdeš?" ptala se maminka.
,, Protože u Jany se mi líbí. Je tam vždycky spousta legrace a ještě nikdy jsem tam nebyla přes noc. Strašně moc bych tam chtěla!" A rychle pokračovala: ,, Jana by se to ani nemusela dozvěět, řekla bych jí třeba, že na mě leze nějaká rýma..."
,,To je ale lež." Řekla maminka.
,,Ale ne zas tak strašná. Taková jedna malá lež."
Maminka ukázala na plný dřez špinavého nádobí. ,,Vidíš to nádobí? napustím teď do dřezu čistou vodu a nádobí umyju. A až dokončím, nechtěla by ses té vody napít?"
,,To teda ne."
,,A co takhle, když v ní umyju jen jeden talíř. Napila by ses potom?"
,,To taky ne, ale proč se mě ptáš na takové nesmysly?"
,,Úplný nesmysl to není. Ta malá lež je jako umytí špinavého nádobí v čisté vodě. Říkáš si, že na jedné lži nezáleží, ale i jedna lež tě ušpiní. Stejně jako talířek čistou vodu."
A CO TY? Taky si myslíš, že tu a tam jedna malá lež neublíží? Někdy se ti může zdát být jednodušší říct malou lež než pravdu. Ale uvědom si, že každá lež změní tvůj duchovní život. Bůh lež nenávidí, a proto se snaž říkat pravdu. Přinese ti to požehnání!

,,O pravdě hovoří můj jazyk, mým rtům se svévole hnusí." Přísloví 8,7
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.