Zamyšlení na tento týden (30.5. - 5.6.)

31. května 2011 v 14:59 |  Zamyšlení

To nejlepší nás terpve čeká

Přečti si: 2.Korinským 4,16-18; 5,1

Malý předkrm před obědem
Jirka a Petr se zastavili před stánkem s opečenou klobásou. Ta vůně je přitahovala. Nakonec si Jirka jednu klobásu koupil, ale jak do ní kousnul, viděl, že vyhodil peníze. Klobása byla uvnitř nedopečená, ba ještě hůř, skoro studená. A chleba stihnul pěkně ztvrdnout.
,,To je ta nejodpornější klobása, jakou jsem kdy jedl," stěžoval si kamarádovi.
,,To teda jo," souhlasil Petr, když do ní kousnul. ,,Ale mě to neva. Dneska jdeme s rodiči na oběd do restaurace. Táta má totiž narozeniny. Tam si dám něco pořádného. Třeba opékené maso se spoustou hranolků. A na závěr něco dobrého sladkého..."
,,Hele nech toho," zabrzdil ho Jirka.
,,Začínám mít z tebe hlad."
Podíval se na svou klobásu a pořádně do ní kousnul.
Večer doma tatínek četl noviny a našel tam oznámení, že zemřel jirkův třídní učitel ze základky, který byl taky věřící. ,,Pan učitel Bozděch taky neměl lehký život. Ale konečně teď dostane svou konečnou odměnu. Někdy křesťané závidí úspěch lidem ze světa. Chtějí mít stejné bohactví jako oni. Víš, Jirko, ale na tom opravdu nezáleží, kolik věcí se nám podaří nahromadit nebo jak moc jsme si užili. Jako křesťané se můžeme těšit na krásný život v nebi."
,,To vlastně dneska říkal i Petr.Nevadilo mu, že párek nestojí za nic, protože věděl, že ho brzy čeká lepší pokrm," reagoval Jirka.
,,No, je to trochu zvláštní přirovnání, ale nakonec máš pravdu," smál se tatínek.
,,Život je dar od Boha a je dobrý, ale pro nás je nejpodstatnější to , co bude po tomto životě.
A CO TY? Taky si přeješ, abys byl jednou slavný a měl spoustu krásných věcí? Štěstí tohoto světa - i utrpení, které v něm zakoušíš - to vše je jen dočasné a nic se nemůže srovnat s tím, co Ježíš dá lidem, kteří ho milují. Nestěžuj si, když ti někdy bude život připadat těžký. Skutečná odměna přijde později.

,,Soudím totiž, že utrpení nynejšího času se nedají srovnat s budoucí slávou, která má být na nás zjevena." Římanům 8,18
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.