Zamyšlení na tento týden (4.4. - 10.4.)

5. dubna 2011 v 14:35 |  Zamyšlení

Nepřestávej bojovat s hříchem

Přečti si: 1.Janova 1,4-10

Prohraná bitva

,, Dneska večer jsi nějak nezvykle zamlklá, Bětuško. Je něco v něpořádku?" ptala se maminka.
,,Ale mami, já to prostě nedokážu. Opravdu jsem se moc a moc snažila chovat jako dobrý křesťan, ale ono to nejde. Dneska ... dneska jsem zalhala, a křesťané nelžou. Minulý týden jsem zase vyjela na kamrádku, a křesťané by se měli ovládat," povzdychla si zoufale. ,,Já to asi vzdám."

,, To že zalžeš, nebo se na někoho utrhneš, ještě neznamená, že přestáváš být křesťanem. Jsi křesťanka, protože ses znovu narodila. Křesťankou ses stala, protože je v tobě Duch Kristův. Křesťanský život je proces, musíš v něm růst. Někdy vyhráváš, jindy se ti nedaří, ale je třeba bojovat dál.
,, Ale já to nedokážu. Já jsem děsný trdlo."
Maminka na to nereagovala a zavolala zatím tatínka k večeři. Bětka nemohla uvěřit svým očím. Maminka, která se v posledních týdnech snažila držet dietu, začala vršit na svůj talíř hromadu brambor. ,,No mami, vždyť ty držíš dietu!" zrovna tuhle si říkala, jak se mamka dobrá, že se jí daří ztrácet kilo za kilem.
,, Jo, držela jsem," řekla maminka a pokračovala v zaplňování talíře.
,,Ale dneska jsem si už dala dort. Minulý týden zmrzlinový pohárse šlehačkou.
Je to siľnější než já. Prostě to nedokážu."
,, Co to říkáš, šlo ti to bezva. Vypadáš mnohem líp než předtím," protestovala dcera.
,, Já už toho mám dost. Snažím se, ale pořád jen prohrávám."
,, To není pravda..." Najednou jí to došlo: ,, Není to prohra, když sis jednou vzala zmrzlinu, a ani já jsem úplně neprohrála, protože jsem zalhala. Možná jsme obě prohrály jednu dílčí bitvu, ale neprohrály jsme celou válku.
,, Přesně tak," potvrdila maminka a odstrčila vrchovatý talíř stranou. ,, Teď si nandám o něco míň. Tady je toho moc."A CO TY? Byl jsi někdy v pokušení přestat žít s Kristem jen proto, že jsi se dopustil chyby? Třeba sis řekl, že být křesťanem je až moc těžké. Nenechej se odradit, když tu tam prohraješ bitvu s hříchem. Vyznej svůj hřích a Bůh ti odpustí. A pak pokračuj v boji - s Kristem máš vítězství jisté!

,, Jestliže doznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti."
1. Janova 1,9
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.