Zamyšlení - Lucka :)

11. dubna 2011 v 19:24 |  Zamyšlení dorostenců
Zamyšlení na dorostě 8.4. 2011

On musí růst, já však se menšit

Někteří si možná řeknou "co je to zas za hloupost???" Ovšem to se spletli...myslím, že to vůbec žádná hloupost není, a už vůbec ne v životě mladého křesťana... Je to jedna z nejdůležitějších věcí... Jak můžeme Pánu odevzdat svůj život, ale vládnout nad ním sami???
Nemůžeme Bohu odevzdat polovinu svého života a polovinu si nechat.To nejde, protože vždycky se najde něco, co budeme chtít udělat po svém, i když víme, že se to Bohu nelíbí. Proto musíme nechat vládnout Jeho.
K tomu, abychom dobře naslouchali co nám Bůh chce sdělit, musíme mít čas na to, abychom Ho k nám mluvit nechali. Jenže kde ten čas vzít v době televize, počítačů a internetu??? Kolikrát si řekneme "Pane počkšj, teď hraje b to a to" nebo "Teď bude na facebooku ten a ten člověk, od kterého se musíme dozvědět nejnovější drb????" nebo " Dnes nepůjdu na dorost, protože mě spolužáci pozvali někam, kde je to možná lepší? Ale příště určitě půjdu, slibuju" Jenže příští týden si řekneme, když ještě jednou nepůjdu, nic se nestane... A tak to jde dál a dál... Neodsouváme tím Boha na druhé místo kvůli úplným blbinám??? Nepotlačujeme Boha dozadu a na místo toho abychom se menšili, tak se povyšujeme??? Modleme se o to, aby Bůh byl v nás, a aby nás chránil od "novinek" tohoto světa.
 


Komentáře

1 Emi Emi | 11. dubna 2011 v 19:25 | Reagovat

Luci to zamyšlení se ti povedlo...moc se mi líbí :-)  ;-)  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.