Zamyšlení - Emi

3. dubna 2011 v 7:42 |  Zamyšlení dorostenců
Zamyšlení na dorostě někdy v roce 2010

Pozemský život je příprava na život ve věčnosti. Pokud jsem byl stvořen pro věčnost, čemu bych měl věnovat větší pozornost a čemu menší?


Možná začnu tím, jak jsem uvěřila v Pána Ježíše. Bylo to ve Štramberku, kde jsme před osmi lety bydleli. Měla jsem skoro čtyři roky, když můj taťka pouštěl jednou na bohoslužbách film "Brány nebe, a plameny pekel" Při obědě jsem se zeptala rodičů, proč se tam ta holčička dostala do nebe, a její maminka ne. Mamka mi vysvětlila co to je "kniha života", a že i za mne Pán Ježíš zemřel na kříži. Tehdy jsem řekla, že chci být taky zapsána v té knize života a dostat se do nebe, jako ta holčička. Spolu jsme se modlily a já přijala Pána Ježíše do svého srdce. Jsem moc vděčná Bohu, že jsem ho mohla přijmout a rodičům, že mě k němu vedou od malička. Bůh lidi stvořil, aby ho milovali a chválili ho. Stvořil mě i tebe, abys mohl žít s ním v nebi, kde je věčný a bezstarostný život. Myslím si, že jsou důležitější věci, o kterých si můžeš s ostatníma povídat, než je sport, hudba, a filmy. Bůh chce, aby sis s ostatníma povídal o něm, o tom co pro nás udělal, dělá a jak ti může pomoct v těžkých chvílích. Větší pozornost bychom měli věnovat tomu, jak se připravit na Ježíšův druhý příchod. První věc je určitě ho přijmout do srdce a poprosit od odpuštění hříchů. Pokud jsi to ještě neudělal, tak neváhej, neodkládej toto rozhodnutí, třeba už nedostaneš další příležitost. Jestliže jsi to už udělal, je čas teď začít více poznávat Pána Boha a poslušně jednat podle jeho slova. Ta druhá věc je, abys vytrval. Vytrvalost znamená, že se ani v těžkých chvílích nevzdáváš. V životě budou určitě chvíle, kdy budeš v pokušení a vzdáš to. Jedině Bůh ti v tom může pomoct, on má pro tebe úžasné plány, chce jenom, abys mu důvěřoval. On nechce, abys hned se vším praštil, ale abys vytrval až do konce. Tak nevzdávej to a vydrž! Nakonec bych vám chtěla přečíst pár veršů, kde Ježíš říká, že zase přijde a vezme si nás k sobě. Kéž bychom se tam všichni setkali s Ježíšem.


"Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věříte v Boha, věřte i ve mne. V domě mého Otce je mnoho příbytků; kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo. A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já. A cestu, kam jdu, znáte." Jan 14,1-4
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.