Zamyšlení Esti :-)

28. března 2011 v 17:34 |  Zamyšlení dorostenců
Zamyšlení na dorostě 21.1. 2011

Jak využívám svůj čas?

Kdo by tuhle otázku neznal? Skoror pořád se všude mluví o tom, jak máme naložit se svým časem. Jak máme sloužit ve sboru, jak se máme chovat mezi lidmi a jak se máme chovat doma. Toto téma může někomu připadat totálně ohrané, ale přiznejme si, že i přes to, že přesně víme, jak se chovat a co dělat, budeme stejně pořád chybovat. Nikdy nebude náš čas určen 100% pro Boha. Vždycky tu bude něco jiného.Já sama se někdy snažím téhle otázce o využitém času vyhýbat. Někdy je prostě těžké přiznat si, že žiju špatně. Vím, že často tu nejsem pro Pána na 100%. Vždycky se najde něco, co mně láká víc, než chvilka strávená s Bohem. Pak mě to vždycky hodně mrzí, že jsem místo smysluplných věcí, dělala jenom hlouposti. A myslím, že nejsem jediná. Dnešní svět a jeho nabídky představují pokušení pro mnoho lidí. Je strašně lehké nedávat si pozor a uklouznout, ale je těžší postavit se znovu na nohy....

...


A tak když jsem včera v noci ještě přemýšlela, co mám napsat, napadla mně jedna taková otázka: ,, A jak vlastně Bůh chce, abychom využívali svůj volný čas? ". Myslím si, že hlavní co chce, je upřímnost. Chce abychom byli ve vztahu s ním upřímni. On nechce, abychom denně přečetli bezmyšlenkovitě polovinu Bible. jeho potěší i jeden malý veršík, který promluví k našemu srdci. On nechce, abychom dělali všechny služby a pak zapomínali, proč je vlastně děláme a pro čí slávu? On má radost, když i maličkým činem přispíváme k jeho dílu.

Takže jestli se možná bojíš, že toho neděláš pro Pána hodně, že to nestačí, take se neboj. Každá chvilka, každé slovo, každá myšlenka, kterou věnuješ Bohu s upřímným srdcem je pro něj důležitá. Bůh nechce, aby naše víra přerostla v pokrytectví. On chce, abychom měli čisté srdce. Chce si z nás vychovat pokorné a radostné děti, které se nemohou dočkat, až s ním budou v nebi.
 


Komentáře

1 Emi Emi | 28. března 2011 v 18:49 | Reagovat

Moc se mi toto zamyšlení líbí....je dobré si uvědomit, že Bohu se mám věnovat na 100%...a že Bůh má být v mém životě na prvním místě :-)  :-)  :-)

2 Michal Michal | 7. června 2011 v 15:11 | Reagovat

Čtu si zamyšlení ve škole. V novinách mého bývalého sboru vycházel seriál Bible nás baví. Říkal, abychom Bohu obětovali denně alespoň 15 minut = 1 % času. Když se sám podívám, kolik mu obětuji já, musím se velmi stydět...

3 Alain Alain | E-mail | Web | 24. října 2011 v 16:28 | Reagovat

Good článek, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.