Zamyšlení na tento týden (7.3. - 13.3.)

7. března 2011 v 8:00 |  Zamyšlení

Vždycky děkuj

Přečti si: Žalm 150


Dva seznamy
Petr vzal do ruky tužku a rozdělil papír svislou čárou na dvě poloviny. Učitel je v nedělní škole požádal, aby napsali seznam věcí, zakteré jsou vděční, a seznam věcí, za které moc rádi nejsou. Petrovi se dařilo dobře zaplnit polovinu, kde byl seznam věcí, za které vděčný vůbec nebyl. Například tuhle ho maminka poslala do pokojíčku za to, že lhal. Za trest určitě vděčný nejsem, pomyslel si. Napsal to do seznamu. Do druhé poloviny napsal ,,rodiče". Za ně byl vděčný. Každý den se o něj starají.


Potom se znova podíval na slova ,,trest" a ,,rodiče". Připadalo mu, že není úplně v pořádku, že každé z těchto slov je v opačné polovině. Vždyť to byli rodiče, kdo ho trestal. Možná bych měl být vděčný za to, že mě mají tolik rádi, že mě potrestají, když udělám něco špatného. Chvíli nad tím hloubal a pak slovo ,,trest" vyškrtl.
Na ,,vděčnou" polovinu dál napsal slovo ,,sbor". Za ten mohl být určitě vděčný - tam udělal své rozhodnutí a přijal Ježíše Krista. Ale když tak chvíli o sboru přemítal, vybavily se mu verše, které se musel učit nazpaměť na nědělní školu. Strašně nerad se učil něco nazpaměť.
V tu chvíli se mu vybavil verš, který se kdysi dávno učil na dětské besídce. Slyšel se, jak ho přeřikává nahlas. ,,A vždycky za všechno vzdávejte díky Bohu a Otci ve jménu našeho Pána a Ježíše Krista." Dokonce si pamatoval, kde to bylo napsáno - Efezským 5,20
Ten verš úplně vylučuje možnost, abych něco napsal do sloupce věcí, za které nejsem vděčný, pomyslel si. A tak taky vyškrtl ,,verše nazpaměť". Za chvíli vyškrtl všechno i ve sloupci s věcmi, za které byl vděčný, a vepsal slovo jediné: VŠECHNO!
A CO TY? Jsou věci, za které Bohu neděkuješ? Třeba se nerad učíš. Nebo tatínek přišel o práci. Nebo se nestalo něco, co jsi chtěl, aby se stalo, a ty jsi naříkal. Bible říká, abychom děkovali za všechno. Dokážeš to?


,, A vždycky za všechno vzdávejte díky Bohu." Efezským 5,20
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.