Zamyšlení na tento týden (28.3. - 3.4.)

28. března 2011 v 18:47 |  Zamyšlení

Plány jsou dobré

Přečti si: Kazatel 3,1-11

Zapomenuté plány
,, Už mě nebaví, aby mi pořád někdo nařizoval, co mám a nemám dělat." Prohlásil razantně Pavel a opřel kolo o zeď. ,,Pořád jen slyším, že je načase vstávat, že musím pospíchat, abych chytil autobus, byl ve škole před zvoněním, a tak dále. Pořád bych něco dělal!"
,,Tak víš co? Jen tak pro legraci si zkusíme představit, že se ráno vzbudíme a před námi je den, kdy si může každý dělat, co ho napadne. Tak co bys dělal?" - zeptal se tatínek.
,, Celý den bych byl v zoologické zahradě," odpověděl bez dluhého váhání.


,,Jak by ses tam dostal?"
,,Ty bys mě tam odvez."
,, No možná jo. Ale vzpomeň si, že nikdo nemůsí dělat, co se mu dělat nechce."
,, Tobě by se ale chtělo, viď tati?" žadonil Pavel.
,,Třeba ano. Tak si představ, že si nasedneme do auta a vydáme se na cestu. Nejsem si ale vůbec jistý, jestli bychom se tam dostali. Přece nejsou žádná pravidla. Ani dopravní. To znamená, že každý si jede, jak se mu zlíbí. Tedy aspoň do té doby, než do někoho narazí."
,,Počkej, dopravní předpisy bychom nechali, bez nich by to nešlo. Ale zrušili bychom všechny ostatní."
,,Dobrá, necháme platit dopravní předpisy a dorazíme do zoo v pořádku, ale dál se stejně nedostaneme." Pokračoval tatínek.
,,A proč ne?"
..Protože neplatí žádná pravidla - a správce zoo se rozhodl ráno zůstat v posteli. Takže kdo nás pustí dovnitř? prostě nikdo nikde nepřišel do práce - nejsou hamburgery, coca-cola, ani vyhlídkový vláček nebo lachtaní představení."
,,Takže kdyby neexistovaly žádné řády a pravidla, nastal by pěkný zmatek."
,, Přesně tak. Když Bůh stvořil tento svět, všechno pěkně zorganizoval. Celý vesmír má své zákony a pravidla - dokonce i sluníčko má svůj přesný rozvrh." Tatínek se podíval na hodinky. ,,A podle mého plánu, je teď čas na oběd. Co takhle grilované kuřítko a hranolky?"
,,Pavel zajásal a naskočil do auta. ,,Ne každý plán je špatný," pomyslel si.A CO TY? Taky si stěžuješ, že máš povinnosti a musíš se řídit rozvrhem? Reději bys všechna nařízení odsunul? Jestliže si život v rodině i ve škole nebo v práci zorganizuješ, bude ti to připadat snazší. I Bůh vše řídí podle plánu. Rozhodni se i ty, že se budeš držet plánů a nařízení.

,, Kdo dbá na příkazy, neokusí nic zlého" Kazatel 8,5
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.