Zamyšlení na tento týden (21.-27.3.)

21. března 2011 v 9:42 |  Zamyšlení

Tvá zranění budou uzdravena

Přečti si: 3. Mojžíšova 19,15-18

Nechej ránu zahojit
,,Mamíííí, mě už zase teče z toho prstu krev!" brečel Tomáš a utíkal za maminkou do kuchyně zanechávaje za sebou krvavou cestičku.
Maminka si jen povzdychla a podala mu papírový ubrousek. Tomáš si prst zabalil a fascinovaně sledoval, jak se temně rudá skvrna na ubrousku zvětšuje. ,,Tome, jestli si nebudeš dávat pozor a nenecháš ten prst v klidu, tak se ti rána bude znovu a znovu otvírat a nakonec ti zůstane na památku jizva," napomínala syna maminka. Ale nestačila ani doíct, bouchly dveře, do pokoje vyšla Saša a hodila tašku do rohu kuchyně.
,,Podívej, už mi zase teče krev," strkal před tvář velké sestry prst Tomáš.


,,Ode mne se lítosti nedočkáš, já mám svých starostí dost," odbyla Tomáše a ten začal pomalu, ale jistě natahovat. ,, A nezačni zase bulet." Krátce ještě přeměřila bráchu pohledem a otočila se na maminku. ,,Julka si myslí, že se mnou bude zacházet, jak s kusem hadru. Minulý týden se mnou neprohodila ani slovo a ted se chce děsně kamarádit.
,,Ale snad se ti omluvila za to, že tě nepozvalal na večírek, nebo snad ne? A pokud si dobře pamatuju, bylo to nedorozumění a moc jí to mrzelo, že jsi o tom nevěděla."
,, Jo, řekla mi, že si myslela, že jsem jí řekla, že tady nebudu, protože jedeme k babičce. Kdyby se mě tehdy zeptala, tak bych jí řekla, že se plány změnily, ale ji to ani nenapadlo. Prostě nechtěla, abych přišla.
,, Ale Sašo, to není vůči ní fér. Myslím, že se ve své bolístce budeš š'tourat tak dlouho, až na vašem přátelství zůstane nezahojená jizva."
,, Ale já,.... já nevím, co to s tím má společného..., já .... no dobře, chovala jsem se úplně stejně jako Tomík.
,, Ty ses taky ízla do prstu?" zeptal se Tomáš.
,,Ne, ale někdo mě taky zranil."
,, Tomáš si odmotal ubrousek z prstu. ,,Podívej, už to neteče. Taky už tě to Sašo nebolí?"
Saša zakývala hlavou. ,,Ne, už ne."A CO TY? Dotkl se někdo tvých citů nebo tvé hrdosti? ,,Rýpáš se v bolístce" a odmítáš odpustit a zapomenout. To není jednání, které by bylo v souladu s Boží vůlí. Bůh říká svým dětem, aby odpouštěly. Slib sám sobě, že hned ted přestaneš myslet na svou újmu a necháš svou ránu uzdravit.

,, Snášejte se navzájem a odpouštějte si, má-li kdo něco proti druhému." Koloským 3,13
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.