Zamyšlení na tento týden (14.-20.3)

14. března 2011 v 17:22 |  Zamyšlení

Důvěřuj Kristu a ne svým dobrým skutkům

Přečti si: Žalm 40,1-4


Hluboká jáma
Takhle jednou v sobotu odpoledne se Jonatán a Michal chtěli vydat na průzkumnou výpravu do lesa za jejich sídlištěm, ale protože Miichal musel ten den zůstata s rodiči, rozhodl se Jonatán jít sám.
Byl pozdní podzim a venku už bylo neútulno. Na zemi se spadané listí měnilo v bláto, jak začal tát první sněhový poprašek. Ale v lese se sníh držel a všechno bylo nádherně bělounké a tiché. To je nádhera, pomyslel si Jonatán. Budu sledovat stopy zvířat. Vydal se po nich a dostal se hluboko do lesa. Nikdy nebyl tak daleko a říkal si, že je načase se vrátit. Otočil se a spěchal směrem domů, když najednou pod ním zapraskalo a.... celý se propadl do sněhem a listím zamaskované jámy. Nejdřív se snažil vyškrabat nahoru, ale všechno bylo zmrzlé a tvrdé a za chvíli sjel zpátky na dno. Je to pěkně kluzké, takhle se nahoru nedostanu, a než mě někdo najde, tak tady umrznu, říkal si v duchu. Zoufale se snažil znovu a znovu vylézt ven, ale nešlo to. Začal propadat panice, když najednou zaslechl hlasy. ,,Pomóóóc," křičel, co mu plíce stačily. za chvíli se nad okrajem jámy objevil známý obličej. Jeho rodiče se ho vydali hledat, když se dlouho nevracel domů, a tak ho zachránili.
O několik dní později četl v žalmu verš o vytažení z jámy. ,,To moc dobře vím, o čem se tady mluví."
Tatínek přitakal. ,,Ty ses snažil sám sebe zachránit z jámy a někteří lidé se snaží sami sebe zachránit před hříchem. Ale stejně jako tobě se nepodařilo vylézt z jámy vlastní silou, tak ani tito lidé nemohou sami sebe zachránit před jámou hříšnosti. Ať se o to snaží sebevíc. Protože je to jedině Ježíš Kristus, kdo nás může ochránit před hříchem."A CO TY? Taky se ze všech sil snažíš utéct před jámou hříchu a snažíš se být ,,dobrý": chodíš do sboru a odevzdávaš Bohu desátky? Myslíš si, že sám sebe můžeš spasit? Bible nám říká, že spaseni můžeme být jen a pouze vírou v Ježíše Krista, nikoliv dobrými skutky. Přestaň se namáhat a víc věř!

,,Vytáhl mě z jámy zmaru, z tůně bahna, postavil mé nohy na skálu, dopřál mi bezpečně kráčet."
Žalm 40,3
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.