Zamyšlení na tento týden (7.2.-13.2.)

3. února 2011 v 20:12 |  Zamyšlení

Ježíš musí být první

 Přečti si: Lukáš 10,38-42


Není čas
   Jako vždycky na podzim, Honzík byl často venku a hrál fotbal. Teď zkoušel hlavičky. ,,Honzo, pojď na chvíli dovnitř," volala na něj maminka. ,,Chci tě poprosit, abys Míšovi přečetl jeden biblický příběh. Já teď musím namazat chleby a on se mi pořád plete pod nohy. Potřebuju, aby ses mu trochu věnoval."
   Zase brácha, postěžoval si Honza sám pro sebe, a musí to být zrovna příběh z Bible? Mám bezvadnou dobrodružnou knížku, to je zajímavější čtení. Na poličce nahmátl svou oblíbenou knížku a začal bráchovi číst.
    Za nějakou dobu se maminka ozvala znovu. ,, Honzo, prosím tě dojdi ještě koupit jeden chleba, potřebujeme něco na ráno."
   ,,A nemůže tam dojít Stáňa? Já musím ještě trénovat, když se chci udržet v družstvu." A tak se na nákup vydala Stáňa.
    Po večeři maminka poslala starší děti prostudovat biblické pasáže, které budou druhý den probírat v mládeži. ,,Jo, já jdu," řekla Stáňa. ,,Ale Honza nemůže, protože je v televizi fotbal. Podívá se na ně, až přenos skončí."
     A tak to šlo celý týden. Honza nedělal nic jiného než hrál fotbal, díval se na fotbal a přemýšlel o fotbale.
     V sobotu odpoledne šli Honza a Stáňa do křesťanského klubu. ,, Máme dnes pro vás připraveno překvapení," řekl vedoucí. ,,Máme speciální ceny pro ty, kdo se naučili nazpaměť nejvíc biblických veršů." Honzík nakonec mohl jen mlčky přihlížet, jak dva kluci a dvě holky dostali za odměnu lístky na významný fotbalový zápas v jejich městě. Jak moc by si přál dostat ten lístek! Ale fotbal ho zaměstnal natolik, že se nenaučil nazpamět ani jeden verš. Celý týden odsouval Ježíše na druhou kolej.


A CO TY? Taky se u tebe dostane Ježíš na řadu až jako poslední? Není nic špatného na tom, když máš různé koníčky: fotbal, ruční práce, dobré knížky, nebo když si prostě chceš užít legrace. Ale důležité je, aby tyto věci nezabraly místo, které patří Bohu. V dnešním biblickém textu se Marie rozhodla vše opustit kvůli Ježíši Kristu. A On jí řekl, že je to tak správně. Je třeba, aby Ježíš stál ve tvém životě na prvním místě každý den.

Lukáš 10,42 ,,Marie volila dobře - vybrala si to, oč nepříjde."

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.