Zamyšlení na tento týden (28.2. - 6.3.)

28. února 2011 v 14:44 |  Zamyšlení

Služ Bohu

Přečti si: 1.Korintským 16,13-18

Vypěstoval sis závislost?
Káťa pilně pracovala na svém projektu - psala práci o fyzické závislosti a jejích důsledcích. "Tati, na čem všem myslíš, že lidé mohou být závislí? Zatím mě napadly takové věci jako alkohol, cigarety, drogy - kokain, LSD a marihuana."


Tatínek přestal číst noviny a chvíli přemýšlel. "Možná by se daly uvést i některé návykové léky, které se používají v medicíně a na kterých se člověk může také časem stát závislým. Před několika lety, když jsem měl těžkou nehodu, dostával jsem morfium na zmírnění bolesti. Navykl jsem si na něj a pak jsem měl abstinenční bolesti, když jsem ho neměl.
"To je docela dobré téma," řekla Katka. "Napadá tě ještě něco jiného, na co se dá navyknout?"
"Někteří lidé jsou závislí na kofeinu v kávě nebo v kole. "Je to sice míň závažná závislost, ale přesto bychom si na ni měli dávat pozor." To je taky dobrý námět. Četla jsem o tom nějaké studie."
"Chceš taky napsat o tom, že člověk si může vypěstovat návyk na dobré věci?"
"Tomu moc nerozumím. Co máš tati na mysli?" ptala se Katka překvapeně. "Netušila jsem, že závislost může taky být dobrá."
"V 1. Korintským 16,15 se píše, že v rodině Štěpánově "se dali do služby bratřím". Někdy se to překládá, že si "navykli sloužit bratřím". Prostě řečeno, stalo se pro ně návykem sloužit Bohu a lidem. To by nebylo špatné vypěstovat si takovou závislost, co?"
"No, ... to by vůbec nebylo špatné. Když se lidé mohou stát závislými na škodlivých věcech, proč by se nemohli vypěstovat návyk na věci dobré tím, že je budou stále kolem dokola dělat?"A CO TY? Nebylo by to nádherné, kdyby křesťané sloužili Bohu a druhým lidem s takovou vervou, že by skoro nemohli přestat? "Dát se do služby" s sebou nese vědomé rozhodnutí. Chceš se dát do služby Bohu a lidem s takovým nasazením, že se tato služba stane nedílnou součástí tvého života?

,,Víte o rodině Štěpánově ... že se dali do služby bratřím." 1. Korintským 16,15
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.