Zamyšlení na tento týden (21.2.- 27.2.)

21. února 2011 v 17:21 |  Zamyšlení

Choď v Božím světle

Přečti si: Jan 12,35-36


Krok za krokem
,,To opravdu budu úplně černý od mouru, až vylezu? ptal se Libor strejdy s neskrývaným vzrušením cestou k uhelnému dolu. Strýček přikývl. ,, To by teda Tomáš s Alicí koukali, když by věděli, kam jdu." Libor byl s rodiči na návštěvě u strýčka a strejda byl horník. Podařilo se mu získat povolení, aby vzal synovce podívat se do dolů.


V autě si během jízdy strejda chvíli pískal, pak broukal a nakonec zpíval písničku, kterou Libor nikdy předtím neslyšel. ,,Cestou temnou jdeme vdál, s vírou, že Ježíš je tam dál, za Ním krok za krokem." Byla to velmi vtíravá melodie a slova ,,krok za krokem" se několikrát opakovala. Nakonec si i Libor pobrukoval tuto melodii celý den.
Na dole dostal Libor přilbu s lampou. Potom společně s dalšími horníky sjeli výtahem do hlubin země. Nikdy předtím nebyl na místě, kde by byla absolutní tma! ,, Bez světla, které máš na přilbě, bys ani neviděl vlastní ruku," řekl mu strejda. Libor šel pomalu dopředu, ale po několika krocích zavrávoral. Strejda ho zachytil a pomohl mu najít rovnováhu. ,, V dole se nedá chodit tak, že se budeš dívat daleko před sebe. Světlo na přilbě tě povede, pokud se mu podřídíš. Svítí pouze do vzdálenosti jednoho až dvou kroků a tomu se musíš přizpůsobit." Chtělo to trochu cviku, ale nakonec si Libor zvykl.
Cestou domů mluvil jen o tom, jak byla v dole tma, že by se dala krájet, a jak se musel naučit chodit ve světle lampy. Strejda se do toho vmísil. ,,Horničina je jako chození s Bohem. Ježíš nám neříká moc dopředu, co po nás bude chtít. Chce, abychom šli za ním krok za krokem."
Když před domem zastavilo auto s dvěma černými postavami, byl slyšet jen refrén
písničky: ,,za Ním krok za krokem."A CO TY? Máš strach z budoucnosti? Bojíš se, čím se jednou budeš živit? Za koho se provdáš nebo oženíš? Jak dlouho budeš žít? Důvěřuj Bohu, že Ti odhalí tyto věci v nejvhodnějším čase. Řiď se tím, co ti Bůh už odhalil ve svém Slovu. Důvěřuj mu na každém kroku, který děláš, a on se postará o tvoji budoucnost.Přísloví 3,6: ,, Poznávej ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.