Zamyšlení na tento týden (14.2.-20.2.)

15. února 2011 v 20:28 |  Zamyšlení

Nevytahuj se

Přečti si: Jeremjáš 9,23-24


Chvástalové
Kryštof patřil mezi nejbystřejší děti ve sboru - věděl to každý, ale hlavně to věděl Kryštof. Ostatní děti z nedělní školy ho neměly rády, protože se pořád vytahoval, že všechno ví. "To byla hračka, co jsme dostali za úkol," obrátil se na chlapce vedle něj, "dokázal bych na ty otázky odpovědět o půlnoci."


Ovšem Kryštof nebyl jediný, kdo se pořád vytahoval. Po hodině o Samsonovi se zvedl Adam, předvedl své svaly, a řekl: "V sadím se, že jsem stejně silný jako Samson." Nejdřív se tomu ostatní smáli, ale když si je Adam přeměřil pohledem, raději zmlkli. Všichni ho už viděli se prát - a vypadalo to, že má pěknou sílu.
Paní učitelka začala vyprávět dál a snažila se odvést pozornost dětí od těch dvou chlubilů. Na konci hodiny byl čas na peněžní sbírku. "Můžu jít vybírat s košíčkem?" zeptal se David. "Řekl bych, že stejně do něj vhodím nejvíc já. Táta má dost peněz, a tak mi dal padesátku, abych ji dal do sbírky. Žádné drobné."
"Já udělám sbírku sama," řekla paní učitelka rázně. Po sbírce odložila učební text a sáhla po Bibli. "Najděte si Jeremjáše 9,23 a 24 (viz dnešní text)," řekla. "Potichu si třikrát tyto verše přečtěte a ptejte se Boha, zda i vy neděláte něco, co se mu nelíbí." Třída byla chvíli zticha. "Chce někdo něco k těmto veršům říct?"
"Bůh nechce, abychom se vytahovali jako někteří tady," řekl Petr a podíval se směrem k třídním chvástalům. Paní učitelka mlčela. "Asi bych se neměl vychloubat tím, že mám velkou sílu," poznamenal Adam.
"A já bych se asi neměl chvástat tím, že mám bohaté rodiče," přidal se David.
Teď se už všichni dívali jen na Kryštofa. "Dobrá. Já bych se neměl vytahovat tím, že mám ve škole dobré známky a všechno si hned pamatuju." Pak se znovu ozval Petr. ,,Jsem rád, že nejsem takový chlubil jako ti tři."
"Jen si dej pozor, abys nakonec nebyl pyšný na svou skromnost a pokoru," zvedla varovně prst paní učitelka.
Petr se začervenal. ,,Já vím," špitl. Nakonec ho paní učitelka požádala, aby zahájil modlitební chvilku. Budou prosit za to, aby to jediné, čím se budou chlubit, byl Hospodin.A CO TY? Taky se vytahuješ věcmi, které jsou vyjmenovány v Jeremjáši 9,23? Pokud ano, pros Boha, aby ti odpustil a aby jedinou slávou - chloubou byl pouze On. A dej si taky pozor, abys se nechlubil tím, jak jsi pokorný a skromný.

Jeremjáš 9,24
,,Chce-li se něčím chlubit, ať se chlubí, že je prozíravý a zná mne."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.